Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie - Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Parczewskim

Informacje

Pomoc na kontynuowanie nauki

Młodzież

Szczęśliwa rodzina

Rodzina

Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Parczewskim

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie w dniu 18 września 2023 r. w ramach realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Parczewskim na lata 2021-2025 zorganizowało dla uczniów szkół średnich z Powiatu Parczewskiego tj. Zespołu Szkół im. S. Staszica w Parczewie i I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie (uczniowie klas I) program profilaktyki uzależnień w formie spotkania słowno – muzycznego pt. ,, Nałogi – droga donikąd” w wykonaniu zespołu ,,JACEK DWÓDZKI BAND”. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie. W programie profilaktycznym wzięło udział 81 uczniów szkół średnich.

Połączenie opowieści, dialogu z młodzieżą i muzyki, sprawił, że program zespołu w niezwykle ciekawy, niekonwencjonalny i przystępny sposób poruszył problem młodych ludzi związany z uzależnieniem od różnych używek (tj. papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych). Program uświadomił młodzieży, że nigdy nie jest za późno, by próbować wyjść na nałogu.

            Celem zorganizowanego programu było podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy w zakresie zachowań, relacji i działań, które są przejawami przemocy w rodzinie oraz zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w szkołach oraz w ich otoczeniu.

Autor: Aneta Szczygielska pracownik socjalny PCPR w Parczewie