Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Ważne!!!

Ważne!!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 stycznia 2020

UWAGA NOWE WZORY WNIOSKÓW NA 2020 ROK

Wniosek Przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 2020

 

Już od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz wniosek na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych będzie można złożyć bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku. Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) będzie można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy (już od 1 stycznia), podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu, od 2 stycznia.

Potrzebujesz dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Aby starać się o dofinansowanie zakupu sprzętu ortopedycznego lub środków pomocniczych, należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie następujące dokumenty:

  1. Wniosek Przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 2020
  2. kopię aktualnego dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność (oryginał do wglądu),
  3. fakturę określającą kwotę  opłacaną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz kwotę udziału własnego lub inne dokumenty potwierdzające zakup,
  4. potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię zrealizowanego zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.                        
  5. klauzula informacyjna.
  6. upoważnienie